Nosargā visdārgāko!


Starptautiskajā Bērnu aizsardzības dienā Rīgas Dzemdību nams aktualizē jaundzimušo un zīdaiņu drošības tēmu.

Beidzamajos gados jauno vecāku dzīvesveids ir kļuvis aktīvāks un ir mainījusies jauno vecāku attieksme pret dažādu pasākumu, tai skaitā mūzikas festivālu, pilsētu svētku, sporta sacensību, ārzemju braucienu vai  tirdzniecības centru apmeklējumu kopā ar pavisam maziem bērniem.

Tomēr Dzemdību nama neonatologi uzsver - zīdaiņi un jo īpaši jaundzimušie vēl tikai pielāgojas dzīvei un ārējās vides faktori  ir ārkārtīgi nozīmīgi mazuļa veselības  un drošības nodrošināšanā. Tāpēc speciālisti aicina vecākus  kritiski izvērtēt visus apstākļus, kādos jāuzturas mazulim, lai tie neapdraudētu viņu veselību un dzīvību.

Diemžēl, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests ik gadu saņem aptuveni 50 izsaukumus pie bērniem vecumā no 0 līdz 1 mēnesim, kuri cietuši no dažādām traumām,  galvenokārt – sadzīves traumām. Jaundzimušie, kuru fiziskās spējas vēl ir ļoti ierobežotas, kuri vēl pat netur galviņu un  lielāko diennakts daļu guļ, mostoties tikai tad, kad ir izsalkuši, ir pilnībā atkarīgi no apstākļiem, kādus viņiem nodrošina pieaugušie. Traumatisma statistika apliecina, ka ne visa sabiedrība ir pietiekami informēta un izglītota par to, kā nodrošināt bērnam drošu vidi.

Dzemdību nams topošos un jaunos vecākus aicina apmeklēt Ģimenes skolas lekcijas un nodarbības, kurās pieredzējušas vecmātes stāsta par drošas vides nodrošināšanu jaundzimušajiem un zīdaiņiem. Tāpat aicinām izmantot mūsu informatīvos materiālus, kuros atradīsiet daudz praktisku un noderīgu padomu! Skatīt ŠEIT