Aktuālā informāciju par vakcināciju pret Covid-19 un ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 Dzemdību namā

COVID-19 PANDĒMIJAS LAIKA IEROBEŽOJUMI RĪGAS DZEMDĪBU NAMĀ

Lai atvieglotu darba organizāciju un mazinātu neskaidrības pavadošo personu vidū, Dzemdību namā ieviesta ieejas karšu sistēma.

Turpmāk pavadošām personām ar derīgu Covid – 19 sertifikātu, kuras kopā ar topošo vai jauno māmiņu uzturas ģimenes palātā, tiks izsniegta speciāla (oranža) ieejas karte, kas būs jāuzrāda drošības dienestam, atgriežoties Dzemdību namā.

Oranžo karšu īpašnieki drīkst atstāt un atgriezties Dzemdību namā caur galveno ieeju laikā no 7.00-19.00.

Pavadošās personas bez derīga Covid -19 sertifikāta drīkst uzturēties ģimenes palātā, taču nedrīkst Dzemdību namā atgriezties, ja Dzemdību namu ir atstājušas.

Pie pacientēm, kuras izmitinātas kopējās palātās,  pavadošās personas (ar vai bez Covid-19 sertifikāta) uzturēties nedrīkst.

INFORMĀCIJA PACIENTĒM UN PAVADOŠĀM PERSONĀM AR SPĒKĀ ESOŠU COVID-19 SERTIFIKĀTU:

 • Dodoties uz ambulatoriskām konsultācijām un USG izmeklējumiem:

Vienai pilngadīgai personai ar Covid-19 digitālo sertifikātu ir atļauts pavadīt pacienti uz ambulatoriskām konsultācijām un USG izmeklējumiem.

 • Stājoties Uzņemšanas nodaļā:

Hospitalizējoties pacientēm un viņu pavadošajām personām ar spēkā esošu Covid-19 digitālo sertifikātu nav nepieciešams veikt Covid – 19 testēšanu.

 • Dzemdību centrā:

Dzemdētājas ar Covid-19 digitālo sertifikātu dzemdību procesā var nelietot sejas maskas (pavadošajai personai dzemdību procesā aizsargmaska jālieto!)

 • Pēcdzemdību nodaļā:

Pavadošajai personai, kura kopā ar jauno māmiņu uzturas ģimenes palātā un kurai ir derīgs digitālais sertifikāts, ir atļauts pamest Dzemdību nama teritoriju un atkal atgriezties Dzemdību namā (caur galveno ieeju, laikā no 9.00-19.00).

 • Koplietošanas telpās (gaitenī, apmeklējot aptieku, kafejnīcu u.tml.) gan pacientēm, gan pavadošajām personām, tai skaitā vakcinētiem un pārslimojušiem, ir jālieto gan sejas maska, gan iespēju robežās jāievēro 2 m distance.

Pagaidām apmeklējumi Dzemdību namā joprojām ir aizliegti. Šis aizliegums attiecas arī uz Covid vakcinētiem un Covid pārslimojušiem potenciālajiem apmeklētājiem.

*Atvieglojumi attiecas uz personām, kurām ir Covid-19 digitālais sertifikāts par pabeigtu vakcinācijas kursu pret Covid -19 vai pārslimotu  Covid-19 infekciju

INFORMĀCIJA PACIENTĒM:

 • Uzņemšanas nodaļā hospitalizētām grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm nepieciešams veikt  deguna un rīkles iztriepes SAR-Cov-2- RNS testus. Tos bez maksas pacientēm veic turpat Uzņemšanas nodaļā. Ja paciente var uzrādīt negatīvu Covid testa atbildi, kas nav vecāka par 72h no materiāla paņemšanas brīža, atkārtoti tests nav jāveic;
 • ierodoties uz plānveida manipulācijām (dzemdību ierosināšanu, plānotu ķeizargriezienu, augļa ārējo apgrozījumu), pacientēm jāierodas jau ar veiktu  SAR-CoV-2 RNS analīzi! 
 • pacientes ar apstiprinātu COVID-19 infekciju, pacientes, kuras atrodas pašizolācijā vai kurām ir izteikta akūtas respiratorās vīrusu infekcijas simptomātika un nevar tikt izslēgta COVID-19 infekcija, piemēram, sauss klepus un temperatūra virs 38°C, tiek izvietotas Infekciju izolatorā.  Pavadošās personas Infekciju izolatorā ielaistas netiek;
 • Uzņemšanas nodaļā hospitalizētām grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm, kā arī viņu pavadošajām personām nevajag veikt Covid testēšanu, ja paciente vai pavadošā persona ir beigusi pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 un var uzrādīt sadarbspējīgu Covid sertifikātu;
 • Dzemdību namā jāievēro epidemioloģiskās drošības mēri - jānēsā sejas maska, jāievēro distance, bieži jāmazgā/jādezinficē rokas (tai skaitā - vakcinētajām un Covid pārslimojušām personām);

INFORMĀCIJA PAVADOŠĀM PERSONĀM BEZ SADARBSPĒJĪGA COVID-19 SERTIFIKĀTA

Pavadošām personām bez sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta ierobežojumi tiek noteikti vairākos pārejas posmos, kas noslēdzas ar beidzamo posmu 31. novembrī, kad ģimenes dzemdībās bez izņēmuma drīkstēs piedalīties tikai tās pavadošās personas, kuras varēs uzrādīt sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu.

I posms: no 11.10. -17.10.2021.

II posms no 18.10.2021.

III posms no 31.11.2021.

I posms

No 11.10.2021. līdz 17.10.2021. pavadošajām personām bez sadarbspējīga Covid-19 sertifikāta, kas apliecina vakcinācijas vai  pārslimošanas faktu, piedalīties ģimenes dzemdībās, kā arī uzturēties ģimenes palātās kopā ar pacienti atļauts:

 • uzrādot sadarbspējīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu (SARS CoV-2 vīrusa PĶR noteikšana rīkles un deguna iztriepē). Šāda sertifikāta derīguma termiņš – 72 stundas no materiāla paņemšanas.
 • Pavadošajām personām, kuras ierodoties Uzņemšanas nodaļā nevar uzrādīt Covid - 19 testēšanas sertifikātu, Uzņemšanas nodaļā nepieciešams veikt maksas testēšanu, veicot gan SARS CoV-2 PĶR testu rīkles un deguna iztriepē, gan papildus Covid-19 antigēna express testu.  Testu cena saskaņā ar Dzemdību nama Maksas pakalpojumu cenrādi ir 45 EUR+ 12 EUR.
 •   Pavadošajām personām ar testēšanas sertifikātu vai veikto testu apliecinājumiem nav atļauts atstāt Dzemdību nama telpas un atkārtoti atgriezties. Atstājot Dzemdību namu, persona tiek uzskatīta par apmeklētāju un atpakaļ stacionārā ielaista netiek.

II posms 

No 18.10.2021. pavadošās personas drīkst piedalīties ģimenes dzemdībās un uzturēties ģimenes palātā kopā ar pacienti tikai ar derīgu sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimošanas faktu.

IZŅĒMUMS - dalība ģimenes dzemdībās, uzturēšanās pirms vai pēc dzemdībām ģimenes palātā,  ievērojot testēšanas nosacījumus, pieļaujama pavadošajām personām, kuras ne vēlāk kā līdz 17.10 2021. uzsākušas vakcināciju pret Covid-19. 

Šajā gadījumā nepieciešams uzrādīt sertifikāta izdruku  par saņemtajām vakcīnām pret Covid-19 (iespējams saņemt: https://covid19sertifikats.lv/ vai vakcinācijas iestādē).

III posms

No 01.12.2021. pavadošās personas drīkst piedalīties ģimenes dzemdībās un uzturēties ģimenes palātā kopā ar pacienti tikai ar derīgu sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina pabeigtu pilnu vakcinācijas kursu vai pārslimošanas faktu.

IEVĒRĪBAI!

 • Pavadošajai personai bez digitālā Covid sertifikāta pavadīt pacienti uz ambulatorajām vizītēm, tai skaitā USG izmeklējumiem nav atļauts;
 • Jaundzimušo uz izmeklējumiem drīkst pavadīt tikai viens no vecākiem. Ja abi vecāki var uzrādīt sadarbspējīgu Covid sertifikātu par pārslimošanu vai vakcināciju, kopā ar bērnu uz vizīti var doties abi vecāki
 • Ģimenes skolas lekcijas un nodarbības klātienē uz laiku ir pārtrauktas. Bezmaksas nodarbības notiek tiešraides platformā Zoom (informācija par tiešraidēm tiek publicēta sadaļā Lekcijas un nodarbības)
 • Ieeja Dzemdību namā tikai ar sejas maskām un maiņas apaviem vai bahilām.

AKTUĀLĀ INFORMĀCIJA GRŪTNIECĒM PAR VAKCINĒŠANOS PRET COVID-19

Kas par vakcināciju jāzina grūtniecēm un sievietēm, kuras zīda bērnu?116.89 KB

VAKCINĀCIJA

Vakcīnai pret Covid-19 piesakieties mājaslapā www.manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Reģistrējoties portālā manavakcina.lv,  ir iespēja norādīt Rīgas Dzemdību namu kā vēlamo vakcīnas saņemšanas vietu.

Lai iegūtu informāciju par revakcināciju vai atteiktos no pieraksta vakcinācijai Rīgas Dzemdību namā, lūdzam zvanīt pa tālruni 26684406 (darba dienās, darba laikā)

No 12.10. 2021. tiek pagarināts vakcinācijas kabineta laiks (no 8.00- 18.00) ar pierakstu.

Seniorus (60+) pirmreizējai vakcinācijai  bez pieraksta apkalpojam no 15.00-17.00. 

Seniori var ierasties bez iepriekšēja pieraksta un bez ārsta nosūtījuma. Pirms vakcinācijas ārstniecības persona izvērtēs vakcinējamā veselības stāvokli un konsultēs par vakcīnas iedarbību.

Īpaši gaidīti Dzemdību nama apkaimes (Brasas, Skanstes, Grīziņkalna) vecāka gadagājuma ļaudis, bet var ierasties seniori arī no citām Rīgas un Latvijas vietām.

Senioru stundās vakcinācijas process tiks organizēts pēc “dzīvās rindas” principa. Lai pieteiktu konkrētu vakcinācijas laiku, aicinām pieteikt vizīti pa tālruni: 26684406 (darba dienās, darba laikā).

Saņemt balstvakcināciju seniori 65+ var , ja pēc 2. devas ievadīšanas pagājuši vismaz 6 mēneši 

INFORMĀCIJA PAR DIGITĀLAJIEM COVID-19 SERTIFIKĀTIEM

https://www.vmnvd.gov.lv/lv/jautajumi-un-atbildes-1

INFORMĀCIJA PAR VAKCĪNĀM PRET COVID-19 UN VAKCINĀCIJAS PROCESU:

Zāļu valsts aģentūras sagatavota informācija par vakcīnām pret Covid-19104.12 KB

Atbildes uz biežāk uzdotiem jautājumiem