Jaundzimušā aprūpe

Jaundzimušo aprūpe Mātes un bērna aprūpes nodaļā

T: 67011500, 67011242, 67011253

Pēc dzemdībām māmiņa iespējami vairāk laika atrodas vienā istabā kopā ar jaundzimušo, mācās viņu aprūpēt un paēdināt, nepieciešamības gadījumā pieaicinot bērnu māsu, kura ir pieejama visu diennakti.

Ja rodas bažas par bērna pašsajūtu, visu diennakti ir pieejams arī neonatologs.

Mātes un bērna aprūpes nodaļā katrs jaundzimušais noteikti saņem šādu aprūpi:

  • Katru dienu vienu reizi dienā (parasti rīta pusē) bērnu aprūpes māsa apkopj jaundzimušā ādu, gļotādas un nabas saites atlieku (vai brūcīti), nosver jaundzimušo, izjautā māmiņu par iespējamām problēmām un atbild uz jautājumiem;
  • Katru darba dienu vai vismaz reizi divās dienās neonatologs izvērtē jaundzimušā veselību un viņa zīdīšanas efektivitāti, sniedz padomus;
  • Īpaši apmācīta bērnu aprūpes māsa veic jaundzimušā dzirdes izmeklēšanu ar otoakustiskās emisijas metodi;
  • No trešās dzīves dienas līdz izrakstīšanās brīdim, pēc ārsta nozīmējuma, jaundzimušais tiek vakcinēts pret tuberkulozi, lai viņu pasargātu no šīs smagās saslimšanas.

Nepieciešamības gadījumā (riska faktori vai iespējamas problēmas klīniskās izpausmes) neonatologs nozīmē klīniskās analīzes, ultrasonoskopiskus vai rentgena izmeklējumus, kā arī ārstēšanu. Māmiņa tiek informēta par visiem bērna veselības aspektiem, plānoto rīcības taktiku un iespējamo prognozi.  

Ja jaundzimušā veselība ir laba, jaundzimušais kopā ar māmiņu no Mātes un bērna aprūpes nodaļas tiek izrakstīts uz mājām. Ja jaundzimušajam nepieciešama ilgstošāka ārstēšana un mediķu uzraudzība, tad pēc pirmās dzīves nedēļas viņš tiek pārvests uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu turpmākai izmeklēšanai vai ārstēšanai.        

Plašāk par jaundzimušā pirmajām dienām iespējams lasīt šeit: Jaundzimušā pirmās dienas343.68 KB

Plašāk par jaundzimušā aprūpi mājās iespējams lasīt šeit: Jaundzimušā aprūpe mājās793.49 KB