Dzemdību namā iekārtots infekcijas slimību izolators

07.09.2020 PDF

No septembra Dzemdību namā sācis darboties Infekcijas slimību izolators.

Tā kā ar COVID-19 pandēmiju saistītie ierobežojumi būtiski ietekmē gan mediķu, gan pacientu dienas kārtību, Dzemdību nama vadība pieņēmusi lēmumu ierīkot infekciju izolatoru, mazinot bīstamo infekciju izplatības risku slimnīcā.

Pacientes ar apstiprinātu COVID-19 infekciju, pacientes, kuras atrodas pašizolācijā vai kurām ir izteikta akūtas respiratorās vīrusu infekcijas simptomātika un nevar tikt izslēgta COVID-19 infekcija, piemēram, sauss klepus un temperatūra virs 38°C, tiks ievietotas Infekciju izolatorā, ar atsevišķu ieeju no pagalma.

Dzemdību nama infekciju izolatorā ir iekārtotas gan dzemdību zāles, gan operāciju zāle un  jaundzimušo aprūpes telpa. Aprūpējot pacientes, mediķi ievēros paaugstinātus epidemioloģiskās drošības standartus.

Ja mātei būs viegli infekcijas simptomi un jaundzimušais vesels, mazulis paliks vienā telpā  kopā ar māmiņu, kura, ievērojot īpašu higiēnu, varēs mazuli zīdīt. Turpat tiks veikta arī jaundzimušā aprūpe un vakcinācija. Ja jaundzimušajam pēc dzimšanas būs nepieciešama ārstēšana, to  nodrošinās Infekciju izolatorā ierīkotajā jaundzimušo aprūpes telpā, bet nepieciešamības gadījumā tālākai ārstēšanai pārvedīs uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu.

Paciente un jaundzimušais infekciju izolatorā atradīsies līdz izraksta brīdim. Pacientei tuvas personas klātbūtne infekciju izolatorā dzemdību laikā, kā arī apmeklētāju vizītes pēcdzemdību periodā nebūs atļautas.