Dzemdību namā uzstādīta ultrasonogrāfijas iekārta ar mākslīgā intelekta tehnoloģiju, kas palīdz savlaicīgi identificēt augļa anomālijas

25.10.2022 PDF

Jaunās paaudzes diagnostikas iekārtā ir integrēti tā saucamie “asistenti” jeb potenciālo draudu datubāzes, kas palīdz ātri izvērtēt šķidrumu saturošas struktūras, jebkurā grūtniecības laikā diferencēt augļa skeleta anomālijas, pareizi klasificēt dzemdes un piedēkļu anomālijas un noteikt ļaundabības riskus. Reproduktīvā medicīnā ir iespējams mērīt folikulus un to daudzumu, izvērtējot olnīcu rezerves.

Uzlabotā krāsu doplerogrāfijas funkcija rada iespēju veidot trīs dimensiju asinsvadu attēlus,  paaugstinot USG izmeklējuma kvalitāti un samazinot izmeklējuma laiku.

Iekārta tiks izmantota gan veicot pirmā trimestra ģenētisko skrīningu, gan otrajā trimestrī izmeklējot augļa struktūras, kā arī veicot izmeklēšanu ginekoloģiskām pacientēm.

Rīgas Dzemdību namam ir noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu prenatālās diagnostikas pakalpojumu sniegšanu.

Lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus, ir nepieciešams ārstējošā ārsta nosūtījums. Ultrasonogrāfijas pakalpojumi tiek sniegti rindas kārtībā pēc iepriekšēja pieraksta.

Augļa aknu apasiņošana

Auglis 12. nedēļā

Dvīņu grūtniecība

Folikulu skaitīšana