Pēc renovācijas sāk darboties jaundzimušo aprūpes telpas

22.12.2020 PDF

Šodien, 22. decembrī, klātesot tikai nodaļas darbiniekiem un stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības,  tika atklātas renovētās Mātes un bērna aprūpes nodaļas jaundzimušo aprūpes telpas 3. stāvā.

3. stāva jaundzimušo aprūpes telpās kopš Dzemdību nama jaunā korpusa uzcelšanas brīža 1978. gadā bija veikts tikai neliels remonts, kamēr elektroinstalācijas, apkures, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma saglabājusies vēl no padomju laikiem.

Pakāpeniski visā Dzemdību namā tiek veikta telpu renovācija, un  3. stāva jaundzimušo aprūpes telpas bija kārtējās, kurās veikts kapitālais remonts.

Ieguldot vairāk nekā 178 tūkstošus eiro, jaundzimušo aprūpes telpās veikta pārbūve, padarot telpu plānojumu ērtāku pacientiem un personālam. Nomainīti griesti, grīdas, logi un durvis; renovēts ūdensvads, elektroinstalācijas un apkures sistēma, kā arī atjaunots datoru un sakaru tīkls. Telpas aprīkotas ar viegli kopjamām virsmām un specializētām medicīniskām lampām. Renovēto telpu blokā atrodas speciālistu kabineti, jaundzimušo apskates un novērošanas istabas, kā arī Vakcinācijas kabinets.

Valdes priekšsēdētāja Santa Markova telpu atklāšanas pasākumā teica: “Telpu renovāciju esam veikuši tikai un vienīgi par Dzemdību nama finanšu līdzekļiem, un esam priecīgi, ka tās sāk darboties tieši šajā - Ziemassvētku laikā. Tā ir skaista dāvana gan mūsu pacientiem, gan arī mūsu darbiniekiem.”

Atklāšanas pasākumu īpašu padarīja Latvijas Valsts prezidenta dzīvesbiedres, Dzemdību nama fonda patroneses A. Levites nodotais sveiciens Rīgas Dzemdību nama darbiniekiem, kā arī dāvanu maisiņš ar zeķītēm jaundzimušajiem, kas tiks dāvātas pirmajiem jauno aprūpes telpu apmeklētājiem.

Vairāk skatīt šeit