Rīgas Dzemdību iesaistās akcijā "Zemes stunda 2024”

22.03.2024 PDF

Pievienojoties iniciatīvai "Zemes stunda", sestdien, 23. marta vakarā no plkst. 20:30-21:30 Dzemdību nama ārējā teritorijā, kurā gaismas trūkums neapdraud pacientu un darbinieku drošību, tiks izslēgts apgaismojums.

“Zemes stunda” nav tikai viena stunda gadā, kurā Dzemdību nams simboliski apliecina rūpes par planētas nākotni. Ikdienas veikums un atbildība pret vidi, sabiedrību un darba vidi 2023. gada Ilgtspējas indeksā ir novērtēts ar Zeltu.

Rūpēs par vidi un ilgtspējību, Rīgas Dzemdību nama ārējam apgaismojumam tiek izmantotas tikai LED spuldzes, patērējot vismaz uz pusi mazāk elektroenerģijas kā ar vecā veida spuldzēm.

Pērn vasarā ekspluatācijā nodotā Saules elektrostacija, kas izvietota uz Dzemdību nama jumta ( jauda- 120 kW, kopējais saules paneļu skaits - 308 ) līdz 22.03.2024. saražojusi 33 MWh elektroenerģijas, kas ir ekvivalents 22 iestādītiem kokiem.

Savukārt ieplānotā lokālās katlumājas iekārtu demontāža un utilizācija pēc attiecīgu atļauju un finansējuma saņemšanas, un pilnīga Dzemdību nama siltumapgādes nodrošināšana no Rīgas pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas, samazinās dūmgāzu emisijas gaisā par 500 tonnām CO2 gadā.