Sadarbībā spēks! Uz Ukrainu esam nosūtījuši kravu ar medikamentiem un medicīnas precēm dzemdību palīdzības sniegšanai

08.03.2022 PDF

Šodien, sadarbojoties Rīgas Dzemdību nama un Centrālās laboratorijas kolektīviem, uz Ukrainu tika nosūtīta apjomīga krava ar medikamentiem un medicīnas precēm dzemdību palīdzības sniegšanai.

Kravas vērtība - aptuveni 40 000 eiro. Sūtījuma saturs saskaņots ar Ukrainas mediķiem un tiks nogādāts Ukrainā kopā ar starptautiskā Rotari kluba ziedotajiem medikamentiem. Arī piegādes maršruts rūpīgi izplānots, tomēr ārkārtas situācija Ukrainā var viest savas korekcijas, tāpēc visi no sirds ceram, ka sūtījums bez starpgadījumiem nokļūs tur, kur tas visvairāk nepieciešams – Ukrainas dzemdību nodaļās, kur šobrīd katastrofāli pietrūkst gan pretsāpju un anestēzijas medikamentu, gan vienreizlietojamo halātu u.c. preču.

Tāpat par atsaucību un atbalstu koordinēšanā paldies Rīgas domes Labklājības departamentam, īpaši departamenta direktorei Irēnai Kondrātei un biedrībai “PINS” (palīdzība integrācijā, nodarbinātībā, socializācijā), īpaši Norbertam Snarskim.

Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova: “Lepojamies un sakām paldies visiem, kas iesaistījās, lai nepilnas nedēļas laikā teorētiska ideja īstenotos jēgpilnā un humānā pasākumā. Tas vēlreiz apliecina, ka spēks un attīstības potenciāls ir sadarbībā, kas balstīta patiesās vērtībās un kopā paveikt varam ļoti daudz.”

Kastes ar medikamentiem tiek marķētas, lai brīvprātīgajiem, kas iesaistās preču transportēšanā, nepārprotami būtu skaidrs, ka saturs paredzēts dzemdību palīdzības iestādēm.

Mašīnā, kurā vedīs medikamentus, tiks uzturēta medikamentu pārvadāšanai atbilstoša temperatūra.

 

Idejas iniciatore un organizatore -  Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Santa Markova.

Finansiālā atbalsta organizatore -  SIA “Centrālā laboratorija” valdes priekšsēdētāja Stella Lapiņa.