Lekcijas topošajiem un jaunajiem vecākiem

COVID-19 epidēmijas laikā visas Ģimenes skolas nodarbības un lekcijas ir atceltas!

ĢIMENES SKOLA ir Rīgas Dzemdību nama lekciju un praktisku nodarbību cikls, kurā topošajiem un jaunajiem vecākiem sniedzam noderīgu informāciju par gaidību laiku, gatavošanos dzemdībām, dzemdību procesu un  jaundzimušā aprūpi:

  • kad doties uz Dzemdību namu un ko ņemt līdzi?
  • dzemdību norise un metodes, kas atvieglo dzemdības (elpošana, pozas, partnera atbalsts)
  • pēcdzemdību periods un pašaprūpe
  • zīdīšanas tehnika un mātes uzturs zīdīšanas laikā
  • jaundzimušā aprūpe, pirmās garderobes veidošana, drošība, attīstība

Hendlinga nodarbībā vecmāte sniedz praktiskus padomus, kā darboties ar zīdaini, sekmējot viņa attīstību. Grūtniecēm piedāvājam  arī teipošanu - fizioterapijas metodi  muskuļu sāpju un diskomforta mazināšanai.

NODARBĪBU SARAKSTS:

daļa. Gatavošanās dzemdībām. Kad doties uz Dzemdību namu?

II daļa. Dzemdību norise. Tuvas personas atbalsts. 

Kā atvieglot dzemdības - elpošanas metodes, dzemdību pozas, partnera atbalsts. 

Pirmās nedēļas pēc dzemdībām: kā aprūpēt sevi pēc fizioloģiskām dzemdībām un ķeizargrieziena; kā sagatavot pūriņu zīdainim.

Lekcijā vecmāte stāsta, kas jāņem līdzi uz Dzemdību namu, lai aprūpētu sevi un jaundzimušo pēc dzemdībām. Kādas higiēnas preces nepieciešamas? Kāds ir piemērotākais apģērbs mātei un bērnam? Kādus produktus nav ieteicams lietot uzturā pirmajās dienās pēc dzemdībām?

Rūpes par jaundzimušo: higiēna, drošība, ēdināšana

Nodarbībā tiek apgūtas prasmes mazuļa aprūpei pēc māmiņas un bērna izrakstīšanās no stacionāra. Topošie vecāki lekcijas laikā uzzina, kā apkopt zīdaiņa nabiņu un ādu, kad un kā pirmo reizi vannot mazuli, kad pirmo reizi doties pastaigā un kā bērniņu piemēroti apģērbt, ko ievērot, lai braukšana automašīnā un pārvietošanās ar mazuli sabiedriskajā transportā būtu ērta un droša.

Zīdīšana: priekšrocības, tehnika un mātes uzturs zīdīšanas laikā

Nodarbībā vecmāte, zīdīšanas konsultante stāsta par krūts piena priekšrocībām, zīdīšanas pozām, mātes uzturu zīdīšanas laikā, dažādām iespējamām problēmsituācijām un to risinājumiem. 

Pieejamas arī individuālas konsultācijas, iepriekš piesakoties pa tālruni 26448611 vai e-pastā zanete.eglite@rdn.lv. 

Hendlings

Zīdainis pirmajos mēnešos attīstās tik strauji kā nekad savā turpmākajā dzīvē. Tādēļ ir svarīgi, lai mamma, tētis un citi ģimenes locekļi zinātu, kā darboties ar mazuli tā, lai tas sekmētu zīdaiņa attīstību. Hendlings ir metode, kas māca, kā gudri un bērna attīstībai labvēlīgi veikt ikdienišķas darbības  - zīdaiņa ģērbšanu, nešanu, celšanu, turēšanu u.c.

Nodarbības pāru attiecību stiprināšanai

Pāra emocijas gaidību laikā, vecāku lomas ģimenē, tēva ieguldījums bērna attīstībā. Organizē Rīgas domes Labklājības departaments. Vada klīniskā psiholoģe Dora Balode. Nodarbību datumus (notiek tiešsaistē)  skatīt ŠEIT2.73 MB