Informācija ambulatoriskajiem pacientiem un apmeklētājiem

19.06.2020 PDF

Aicinām ikvienu ambulatorisko pacientu un Rīgas Dzemdību nama apmeklētāju būt atbildīgiem un ievērot Latvijas valdības noteiktos epidemioloģiskos pasākumus, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Ambulatoriskie pakalpojumi kopējā plūsmā un jebkāda veida apmeklējumi Dzemdību namā NAV ATĻAUTI personām:

  • kurām apstiprināta Covid-19 infekcijas diagnoze un persona ir izolācijā;
  • kuras Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ir noteicis kā Covid-19 infekcijas slimnieka kontaktpersonas;
  • kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes;
  • kuras atrodas 14 dienu pašizolācijā pēc ierašanās no ārvalstīm, ko SPKC ir atzinis par vietām ar augstu Covid19 saslimstību.

Ja grūtniecei, kas atbilst augstāk minētajām pazīmēm, ir nepieciešams saņemt ambulatorisko palīdzību, kuru nevar atlikt līdz ierobežojumu perioda beigām, vizīte pie ārsta ir jāpiesaka telefoniski pa tālruni 67011232, un apmeklējums tiks organizēts, realizējot izolācijas pasākumus.   

Pirms ienākšanas Dzemdību namā, apsargs postenī lūgs Jums mutiski apliecināt, ka uz Jums neattiecas iepriekš minētie ierobežojumi.

Atrodoties Dzemdību nama telpās, lūgums ievērot sekojošus piesardzības pasākumus:

  • pēc iespējas ievērot 2 m distanci, bet, ja to nav iespējams nodrošināt (piemēram, ultraskaņas izmeklējuma laikā, ārsta/vecmātes /māsas apskates laikā), iesakām lietot vienreizlietojamu sejas masku, ko varat saņemt pie apsardzes darbinieka;
  • regulāri mazgāt un dezinficēt rokas.

Norādām, ka iepriekš minēto pienākumu izpildi uzrauga Veselības inspekcija/Valsts Policija un par to nepildīšanu un epidemioloģiskās drošības prasību neievērošanu var tikt piemērota administratīvā atbildība.