Pasaules dienā bez tabakas Dzemdību namā uzsāk atbalsta programmu grūtniecēm un viņu ģimenes locekļiem smēķēšanas atmešanai

27.05.2021 PDF

31. maijā, Pasaules dienā bez tabakas, notiks tiešsaiste grūtniecības aprūpes speciālistiem par jaunām iespējām sniegt atbalstu grūtniecēm un viņu tuviniekiem smēķēšanas atmešanai.

Tiešsaistē uzstāsies:

  • Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs
  • Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste, profesore Dace Rezeberga
  • Kustības bezcigaretes.lv valdes locekle Margrieta Akmens
  • Psiholoģe un atkarību speciālistei Ingai Dreimane
  • Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja Vija Veisa 

Pētījumi liecina, ka vairāk nekā 70% smēķētāju vēlas smēķēšanu pārtraukt. Taču tikai ar gribasspēka palīdzību atmest smēķēšanu izdodas vien 5-7% smēķētāju. Iemesls - smēķēšana ir nopietna atkarība, kuras uzveikšanai nepieciešamas zināšanas un kompleksa pieeja.
Bērniņa gaidīšanas laikā gan topošā māmiņa, gan viņas ģimenes locekļi izjūt īpašu motivāciju atmest smēķēšanu, tomēr pat apzināšanās, kādu ļaunumu tabakas dūmi nodara augļa attīstībai un mātes veselībai, nereti  nav pietiekami, lai topošā māte vai viņas partneris bez profesionāla atbalsta spētu atkarību pārtraukt.         
Balstoties uz jaunāko zinātnisko pētījumu secinājumiem, kustība bezcigaretes.lv ir izveidojusi speciālistu vadītas atbalsta grupas smēķējošām grūtniecēm un viņu tuviniekiem, savukārt Dzemdību nama grūtniecības aprūpes speciālisti savā ikdienas darbā ar grūtniecēm turpmāk iekļaus bezcigaretes.lv izstrādātu algoritmu smēķējošu grūtnieču identificēšanā un informēšanā par atbalsta grupām atkarības uzveikšanai.
Tiešsaistei aicināti pievienoties visi, kuri interesējas par profesionāla atbalsta sniegšanu smēķējošām grūtniecēm, tai skaitā – grūtniecības aprūpes speciālisti un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kurus aicinām aktualizēt šo problēmu un tās iespējamos risinājumus savos pārstāvētajos izdevumos.

Tiešsaistes sākums Zoom platformā, 31.05., plkst. 12:00
Piekļuve: https://zoom.us/j/94286568374?pwd=TFdHd3RvTVI1MzhqMjFyUmorU1FPQT09
Passcode: 853845