Jaunumi

Rīgas Dzemdību namā ieviesta Latvijā pirmā tehnoloģija, kas analizē augļa elektrokardiogrammu un kuras pielietojuma mērķis ir samazināt augļa acidozes iespēju un ķeizargriezienu nepieciešamību

Rīgas Dzemdību namā ieviesta Latvijā pirmā tehnoloģija, kas analizē augļa elektrokardiogrammu un kuras pielietojuma mērķis ir samazināt augļa acidozes iespēju un ķeizargriezienu nepieciešamību

 

2012. gada 4. decembrī, ar kompānijas „Amerilat MD” atbalstu notika apmācības augļa novērošanai dzemdībās ar STAN monitoru, kuras vadīja STAN ražotāja pārstāve vecmāte Annika Marendal no Zviedrijas.

 

STAN monitors paredzēts augļa novērošanai paaugstināta riska dzemdībās, ar mērķi padziļināti izvērtēt augli, tādējādi samazinot augļa acidozes (būtiski skābekļa apgādes traucējumi) iespēju un samazinot ķeizargriezienu nepieciešamību. Šobrīd Rīgas Dzemdību nams ir pirmā un vienīgā vieta Latvija, kur šāds monitors jau tiek pielietots.

 

„Zviedrijas pieredze rāda, ka, pielietojot STAN monitoru dzemdībās neatliekamu ķeizargriezienu skaitu ir iespējams samazināt vairāk kā par 1%. Šī gada septembrī atklājot jauno Rīgas Dzemdību nama Dzemdību centru, pie mums tika ieviests arī STAN monitors. Kopš dzemdību palīdzības pakalpojuma reorganizācijas un Dzemdību centra atklāšanas, kopējais ķeizargriezienu skaits šogad ir samazinājies no 25% augustā uz 20.6% novembrī.” Dr.med. Dace Rezeberga, Rīgas Dzemdību nama Galvenā ginekoloģe

 

Vakar, 5. decembrī vecmāte Annika Marendal apmeklēja Rīgas Dzemdību namā jaunizveidoto Dzemdību centru un tikās ar tā darbiniekiem. Annika Marendal atzinīgi novērtēja Dzemdību centra speciālistu profesionālās, kā arī jau apgūtās STAN monitora lietošanas iemaņas.

Pirmo reizi kopš 2008. gada palielinājies dzemdību skaits; 60% no pieauguma valstī – Rīgas Dzemdību namā

Pirmo reizi kopš 2008. gada palielinājies dzemdību skaits; 60% no pieauguma valstī – Rīgas Dzemdību namā

Rīgas Dzemdību nama rīcībā esošie dati liecina, ka pērn pirmo reizi kopš 2008. gada Latvijā pieauga dzemdību skaits un valstī kopumā tika pieņemtas 19299 dzemdības, kas ir par 714 dzemdībām vairāk kā 2011. gadā. Savukārt  Rīgas Dzemdību namā pērn tika pieņemtas 6144 dzemdības, kas ir par 428 dzemdībām vairāk nekā 2011. gadā un tajās pasaulē nāca 3027 meitenes un 3199 zēni, no tiem 79 dvīņi un 1 trīnīši.

 

 „2012. gads Rīgas Dzemdību namā bijis lielo pārmaiņu gads. Septembrī tika atklāts moderns Dzemdību centrs, kur katrai dzemdētājai ir izveidota atsevišķa, komfortabla dzemdību istaba ar tehnoloģisko nodrošinājumu, kas ļauj pielietot mūsdienīgas metodes mātes un augļa stāvokļa novērtēšanai dzemdību laikā. Pirmo reizi Latvijā dzemdību laikā tika uzsākta augļa kardiogrammas reģistrēšana ar STAN ierīci, kas padziļināti ļauj izvērtēt augļa stāvokli dzemdību laikā paaugstināta riska dzemdībās. Lai turpinātu attīstīt uz pacientu vērstu aprūpi, pērn pārmaiņas un uzlabojumi tika  ieviesti arī visos aprūpes procesos – no pacienta uzņemšanas brīža līdz izrakstīšanai no Rīgas Dzemdību nama.”  Rīgas Dzemdību nama Galvenā ārste Dr.med. Dace Rezeberga

 

Rīgas Dzemdību nama darbības rezultātu analīze ļauj secināt, ka katru gadu turpina pieaugt ģimenes dzemdību īpatsvars un pērn tas sasniedza jau 52,1%. Pozitīvi vērtējams tas, ka pēdējo trīs gadu laikā Rīgas Dzemdību namā ir samazinājies ķeizargriezienu skaits no 26,9% 2009. gadā uz 23,4% 2012.gadā. „Lai gan mūsdienās ķeizargrieziena operācijas ir kļuvušas būtiski drošākas, tomēr tās vienmēr ir saistītas ar noteiktiem riska faktoriem māmiņai un bērniņam un ar ievērojami augstāku komplikāciju risku nekā dzemdības pa dabīgajiem dzemdību ceļiem.  Rūpējoties par māmiņas un bērniņa veselību, Rīgas Dzemdību nama speciālisti vienmēr rūpīgi izvērtē nepieciešamību veikt ķeizargriezienu un aktīvi iesaistās ar ķeizargrieziena operāciju saistīto risku skaidrošanā. Pasaules Veselības organizācijas rekomendētais ķeizargriezienu īpatsvars ir līdz 15%.” Rīgas Dzemdību nama Galvenā ārste Dr.med. Dace Rezeberga

 

Pateicoties personāla kompetencei un efektīvam modernu tehnoloģiju pielietojumam, pēdējos gados Rīgas Dzemdību namā ir sasniegti labākie rādītāji perinatālās mirstības jomā Latvijā. Pērn Rīgas Dzemdību namā perinatālā mirstība bija 6,1‰, salīdzinot ar valstī vidējo 8,8 ‰. 

 

2012. gadā ievērojami palielinājās Rīgas Dzemdību namā aprūpēto grūtnieču skaits. Ja iepriekš vairākumā gadījumu grūtnieces aprūpes izdevumus sedza apdrošinātājs vai pati sieviete, tad pēdējā gadā pieaudzis to grūtnieču skaits, kas saņem valsts apmaksātu aprūpi. „Mēs priecājamies, ka sieviete izvēlas saņemt aprūpi tieši tajā iestādē, kur plāno dzemdēt, tādējādi mums – speciālistiem ir vairāk iespēju sagatavot sievieti šim skaistajam un atbildīgajam  notikumam.” Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dr. Ilze Lietuviete.

Noslēdzies periodiskais vadības sistēmas audits grūtnieču, dzemdētāju, nedēļnieču un jaundzimušo veselības aprūpes jomās

Noslēdzies periodiskais vadības sistēmas audits grūtnieču, dzemdētāju, nedēļnieču un jaundzimušo veselības aprūpes jomās

12.04.2013. Rīgas Dzemdību namā noslēdzās periodiskais vadības sistēmas audits grūtnieču, dzemdētāju, nedēļnieču un jaundzimušo veselības aprūpes jomās, saskaņā ar sertifikācijas standartu ISO 9001:2008.

Kopumā, audita rezultāti vērtējami kā ļoti labi. Tie liecina par Rīgas Dzemdību nama darbinieku entuziasmu un pozitīvu attieksmi pret savu darbu, pievēršot lielu uzmanību attīstības iniciatīvām, ar mērķi pilnveidot Dzemdību nama pakalpojumu sniegšanas kvalitāti.

Jāpiemin, ka 2011.gada 30.maijā Rīgas Dzemdību nams ieguva Latvijā pirmo ISO 9001:2008 kvalitātes vadības sertifikātu, kas izsniegts iestādei, kas darbojas grūtnieču, dzemdētāju, nedēļnieču un jaundzimušo veselības aprūpes jomā.

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvota Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dr. Ilze Lietuviete

Ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvota Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dr. Ilze Lietuviete

Par nopelniem Latvijas valsts labā ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvota  Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams" valdes priekšsēdētāja, ginekoloģe un dzemdību speciāliste, veselības aprūpes ārste Ilze Lietuviete.

 

Savukārt Atzinības krusts piešķirts Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas Dzemdību nams" Dzemdību centra ilggadējai vecmātei Ritai Romanovskai.

Sadarbībā ar Lielbritānijas speciālistu Rīgas Dzemdību namā izstrādās nacionālās vadlīnijas dzemdniecībā

Sadarbībā ar Lielbritānijas speciālistu Rīgas Dzemdību namā izstrādās nacionālās vadlīnijas dzemdniecībā

2013.gada 17. – 19.aprīlī vizītē Rīgas Dzemdību namā ieradīsies Londonas St. George universitātes pasniedzējs un universitātes slimnīcas konsultants medicīnas zinātņu doktors Austin Ugwumadu. A. Ugwumadu ir pieredzējis speciālists dzemdniecībā, īpaši augļa novērošanā, neatliekamajā dzemdību palīdzībā, kā arī ļoti talantīgs pedagogs un zinātnieks. Viņš Dzemdību namu apmeklē jau trešo reizi un Dzemdību nama speciālisti ir gandarīti par šo reto iespēju dalīties pieredzē, uzklausīt  eksperta viedokli un diskutēt par dažādiem profesionālajiem jautājumiem. Rīgas Dzemdību namā Latvijas vadošie dzemdniecības specīālisti sadarbībā ar A. Ugwumadu izstrādās nacionālās vadlīnijas dzemdniecībā. Vizītes ietvaros A.Ugwumadu iesaistīsies arī rezidentu apmācībās – nolasīs lekcijas un vadīs seminārus Rīgas Stradiņa universitātē.

 

Lielajā talkā uzkopsim un labiekārtosim arī Dzemdību nama teritoriju

Lielajā talkā uzkopsim un labiekārtosim arī Dzemdību nama teritoriju

Jau sesto gadu Latvijas iedzīvotāji vienosies kopīgā, atbildīgu un tīru vidi mīlošu cilvēku akcijā „Lielā Talka”, kas šogad notiks 27. aprīlī un, kuras mērķis ir līdz 2018. gadam, Latvijas 100. dzimšanas dienai, padarīt mūsu valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē!

 

27. aprīlī, kad visā Latvijā notiks Lielā Talka, tās ietvaros notiks talka arī Rīgas Dzemdību nama teritorijas uzkopšanai un labiekārtošanai. Talkas laikā plānots uzkopt zaļo zonu ap Rīgas Dzemdību namu un tā parku. Savukārt talkas noslēgumā aicināsim visus talciniekus  atspirdzināties un iestiprināties.

 

Pieteikties talkai iespējams zvanot uz 67011264,  26520233  vai ar e-pasta starpniecību – imants.mozers@rdn.lv . Talkas norise  - 27. aprīlī no plkst. 10:00 līdz 12:00. Pulcēšanās pie Rīgas Dzemdību nama no 9:45.

Miera ielas Vasarsvētki 2013 arī pie Rīgas Dzemdību nama!

Miera ielas Vasarsvētki 2013 arī pie Rīgas Dzemdību nama!

Radošais kvartāls „Miera ielas Republika” aicina sagaidīt Vasarsvētkus Miera ielā 18. maijā no plkst. 11.00 līdz 23.00 Miera ielas posmā no Brīvības ielas līdz Rīgas pilsētas Dzemdību namam. Pilsētas festivāls „Miera ielas Vasarsvētki” notiks jau otro reizi, aicinot piedalīties gan tuvējo apkaimju iedzīvotājus, gan ikvienu pilsētas viesi. Svētku rīkotāji sola vērienīgu kultūras un izklaides programmu, kas piepildīs ielu ar radošu un pozitīvu gaisotni visas dienas garumā un iesildīs tuvojošos Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu.

 

Pie Rīgas Dzemdību nama visas dienas garumā paredzēti dažādi notikumi un to skaitā vairākas radošās darbnīcas svētku mazākajiem apmeklētājiem. 

 

 

Miers ir maldīgs, iela dzirkstī!

Plašāka informācija www.mieriela.lv vai https://www.facebook.com/Mieriela .

2013. gada 13. maijā preses konference – diskusija „Mēs gribam, lai Latvijā dzimtu un izdzīvotu vairāk bērnu”

2013. gada 13. maijā preses konference – diskusija „Mēs gribam, lai Latvijā dzimtu un izdzīvotu vairāk bērnu”

 

2011. gadā veiktais pētījums liecina, ka turpat katrs simtais bērns Latvijā mirst grūtniecības laikā vai 6 dienas pēc piedzimšanas. Projekta „Izglābsim 100 bērnus” ietvaros tika izstrādāti 12 rekomendāciju bloki perinatālās mirstības samazināšanai.

 

Pagājis viens gads...

 

Kā ir mainījusies situācija? Vai sievietes Latvijā kļuvušas aizsargātākas no bērniņa zaudēšanas riskiem grūtniecības un pēcdzemdību periodā?

 

Preses konference – diskusija

„Mēs gribam, lai Latvijā dzimtu un izdzīvotu vairāk bērnu

 

2013. gada 13.maijā plkst. 14:00 Rīgas Dzemdību namā

(Miera iela 45, Dr. Melka auditorija)

 

Pasākuma dienaskārtība (plkst. 14:00 – 15:00):

 

 • Veselības ministresIngrīdas Circenesvideo uzruna
 • Jaundzimušo mirstība Latvijā: Kur esam? Kurp ejam?

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Atbalsta fonda un Roche Akadēmijas Zinātniskās padomes priekšsēdētājs, prof. Aivars Lejnieks

 

 • Gada laikā veiktās izmaiņas perinatālās mirstības mazināšanai. Praktisks ceļvedis – rokasgrāmata „Gribu būt māmiņa”

Latvijas galvenā speciāliste dzemdniecībā un ginekoloģijā, Asoc. Prof. Dace Rezeberga

 

 • Paneļdiskusija par ieviesto uzlabojumu perinatālās mirstības samazināšanai, turpmākajiem soļiem un topošo vecāku informēšanu par grūtniecības riskiem un veicamajiem izmeklējumiem vesela un laimīga bērniņa sagaidīšanai

Diskusijas dalībnieki: Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Liene Cipule, Prof. Aivars Lejnieks, Asoc. Prof. Dace Rezeberga, Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente Dr. Dace Matule, Rīgas Stradiņa universitātes Pataloģijas katedras lektore Dr. Ivanda Franckēviča.

 

Par projektu „Izglābsim 100 bērnus”:

2011.gadā Latvijas vadošie dzemdniecības speciālisti Asoc. Prof. Daces Rezebergas vadībā apvienoja spēkus projektā „Izglābsim 100 bērnus”, lai kopīgiem spēkiem samazinātu perinatālās mirstības rādītājus, kas Latvijā ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā. Apjomīgā pētījumā tika noskaidroti galvenie iemesli augstajiem mirstības rādītājiem un izstrādātas rekomendācijas situācijas uzlabošanai. Projekta nākamie soļi ir aktīva līdzdalība rekomendāciju ieviešanā un sabiedrības informēšanā, lai sasniegtu mērķi – panākt, ka perinatālā mirstība sasniedz vidējos Eiropas Savienības rādītājus – ne vairāk kā 5,6 gadījumi no 1000.

 

 

Ar šūpuļdziesmu Dziesmu svētki sākas Dzemdību namā

Ar šūpuļdziesmu Dziesmu svētki sākas Dzemdību namā

26. jūnijā plkst. 11:00 Rīgas Dzemdību namā notiks jauna projekta „Saldajam miedziņam” prezentācija - preses konference. Projekts „Saldajam miedziņam” ir mūziķes Ilgas Reiznieces un Rīgas Dzemdību nama veidota šūpuļdziesmu dziedātmācīšanās nodarbību programma topošajām un jau esošajām māmiņām.

 

„Šodien, kad mūsu ikdiena ir tik dinamiska un pārpildīta ar informāciju un tehnoloģijām, mēs nereti aizmirstam par dabisko - īsto, kas veido saikni starp mums un mūsu bērnu. Šūpuļdziesmu dziedāšana ir gadsimtiem sena mūsu senču izkopta prasme satuvināties ar bērnu, viņu nomierināt un ieaijāt. Šajā nodarbību programmā topošajām un esošajām māmiņām es ne tikai mācīšu šūpuļdziesmas un to dziedāšanas veidus; šajās nodarbībās noskaidrosim, kā šūpuļdziesmu dziedāšana ne tikai nomierina un satuvina bērnu ar vecākiem, bet kā tā ietekmē arī bērna emocionālo, fizisko un intelektuālo attīstību mūziķe un foIkloras skolotāja Ilga Reizniece

 

Nodarbības „Saldajam miedziņam” kļūs par unikālu papildinājumu septiņām Rīgas Dzemdību namā piedāvātajām lekcijām un nodarbībām topošajiem vecākiem un jaunajām māmiņām.

 

„Šādi projekti ir īstenoti citviet pasaulē, jo ir pierādīts, ka dziedāšana, ritmiskas kustības un mūzika labvēlīgi ietekmē bērna attīstību. Bērnos veidojas ne tikai muzikalitāte un radošums – spēja radīt, izpildīt un klausīties mūziku, bet tiek veicināti arī citi talanti. Viens no būtiskākajiem ieguvumiem ir vecāku un bērnu ciešākas attiecības un savu ģimenes rituālu veidošana. Šūpuļdziesmu dziedāšana jau gaidību laikā topošajiem tētiem un mammām ļauj veidot īpašas attiecības ar bērniņu. Dziesma un vecāku balss bērna pirmajos dzīves mēnešos būs svarīga saziņas sastāvdaļa un atmiņas par to saglabāsies mūža garumā. Pētījumi rada, ka dziedāšanas talanta trūkums kādā no vecākiem vēlāk nemazina bērna muzikālās spējas. Tieši otrādi – bērniem daudz svarīgāk ir dzirdēt savu vecāku balsi un tajā ieliktās emocijas, nevis klausīties kvalitatīvus mūzikas ierakstus. Bērni dziedāšanu uztvers kā dabisku lietu un latviešu tautasdziesmu dziedāšana ģimenēs liks stiprus latviskās identitātes pamatus” sociālantropoloģe Aivita Putniņa

 

Preses konferencē ar projektu iepazīstinās mūziķe Ilga Reizniece, Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dr. Ilze Lietuviete, Rīgas Dzemdību nama galvenā vecmāte Vija Bathena par šūpuļdziesmu nozīmi bērniņa attīstībā pastāstīs sociālantropoloģe Aivita Putniņa un ar savu pieredzi šūpuļdziesmu dzeidāšanā ikdienā dalīsies jaunās māmiņas. Preses konferences ietvaros paredzēta arī kopīga dziedāšana, kurā piedalīsies arī tās jaunās māmiņas, kuras jau apmeklējušas pirmās „Saldajam miedziņam” nodarbības. Uz pasākumu tiek aicināti ierasties masu mediju pārstāvji un citi interesenti.

 

Aicinam pieteikt savu dalību pasākumā sūtot e-pastu uz imants.mozers@rdn.lv vai zvanot uz 26520233.

Rīgas Dzemdību nams saņem Ārstniecības iestāžu kvalitātes balvu

Rīgas Dzemdību nams saņem Ārstniecības iestāžu kvalitātes balvu

 

Šodien, 2013. gada 30. maijā Rīgas Dzemdību nams saņēma Kvalitātes balvu Ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvas izcīņā, nominācijā „Dzemdību nodaļa”.

 

Ārstniecības iestāžu Kvalitātes balvas Latvijas veselības aprūpes jomā tiek pasniegtas pirmo reizi. Balvas dažādās nominācijās var iegūt Latvijas ārstniecības iestādes, kuras brīvprātīgi piesaka savu organizāciju darbības izvērtējumam pēc starptautiski atzītiem veselības aprūpes organizāciju kvalitātes vadības sistēmu kritērijiem.

 

Kvalitātes balvai pieteicās 11 ārstniecības iestādes. Katru iestādi novērtēja trīs ekspertu komanda. Novērtējums tika veikts pēc metodikas, kas paredzēja, ka iestādes darbība tiek vērtēta 5 jomās: vadības procesi un atbildība; darbinieku kompetence; pacientiem un darbiniekiem droša vide; pacientu klīniskā aprūpe; kvalitātes un drošības pilnveidošana. Pēc ekspertu novērtēšanas rezultātiem noteikti Kvalitātes balvas ieguvēji šādās nominācijās: Internā profila nodaļa, Ķirurģiskā profila nodaļa, Dzemdību nodaļa, Psihiatriskā profila nodaļa, Veselības centrs.

 

„Mēs esam priecīgi un pagodināti saņemot šādu balvu. Esam ieguldījuši patiešām lielu darbu, lai uzlabotu un pilnveidotu sniegtos pakalpojumus, domājot par mūsu pacientiem. Šo balvu uztveram kā atzinību par līdz šim paveikto un to ir nopelnījis viss Dzemdību nama personāls.” Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dr. Ilze Lietuviete

 

Kvalitātes balvu pasniegšana norisinājās projekta „Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas un partnera administratīvās kapacitātes stiprināšana līdzdalībai lēmumu pieņemšanā veselības aprūpes jomā un inovatīva pakalpojuma ieviešana” (līg.Nr. 1DP/1.5.2.2.2/12/APIA/SIF/049/116) ietvaros, ko 2012.-2013.gadā īstenoja Latvijas Veselības ekonomikas asociācija” , sadarbojoties ar Latvijas Kvalitātes biedrību.

Notiek Dzemdību nama fasādes rekonstrukcija un siltināšana

Notiek Dzemdību nama fasādes rekonstrukcija un siltināšana

2016.gada augustā uzsākti Rīgas Dzemdību nama (RDN) galvenās – septiņu stāvu ēkas atjaunošanas darbi, kas iekļauj fasādes siltināšu un logu nomaiņu. Darbus finansē Rīgas dome un tie ilgs vairākus mēnešus, ņemot vērā laika apstākļus, RDN darba ritmu un noslogotību.

 

Vispirms notiks būvuzņēmējam nepieciešamās teritorijas iekārtošana un sastatņu uzstādīšana ēkas pagalma pusē. Lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu darba procesu, atsevišķās vietās RDN teritorijā tiks ierobežota cilvēku un transporta līdzekļu kustība. Šī iemesla dēļ samazināsies RDN pagalmā esošo autostāvvietu skaits.

 

Fasādes siltināšana un logu nomaiņa tiks veikta pakāpeniski – pielāgojoties RDN darba ritmam un noslogotībai. Darbu izpilde notiks lielākoties ēkas ārpusē. Logu nomaiņas laikā īslaicīgi tiks slēgtas atsevišķas pēcdzemdību palātas atbilstoši veicamo darbu izpildes vietai. Par visām izmaiņām RDN klienti tiks informēti savlaicīgi.

 

Papildus iepriekš minētajam, RDN drīzumā tiks uzsākta arī ēdināšanas kompleksa liftu maiņa. Tā nepieciešama, lai nomainītu ēdiena piegādei izmantotos tehniski novecojušos liftus.

 

Saistībā ar minētajiem remontdarbiem visā RDN teritorijā – gan iekštelpās, gan ārpusē – tiks izvietotas brīdinājuma zīmes un norobežojumi. Klienti un apmeklētāji tiek aicināti tās ievērot un nešķērsot vietas, kur notiek darbi. Remontdarbu laikā telpās iespējams paaugstināts trokšņu un putekļus līmenis. RDN jau iepriekš atvainojas par neērtībām un lūdz situāciju uztvert ar sapratni, jo remontdarbi nepieciešami labākas vides radīšanai klientiem.

 

Rīgas Dzemdību nams ir valstī lielākā un modernākā dzemdību palīdzības un prenatālās aprūpes iestāde ar gandrīz 70 gadus lielu pieredzi grūtnieču aprūpes, dzemdību palīdzības un ginekoloģisko pakalpojumu sniegšanas jomā. Dzemdību namā ik gadu tiek pieņemtas vairāk nekā 7000 dzemdības, kas ir aptuveni trešdaļa no visām dzemdībām valstī. 

Uzsāksies jauns četru nodarbību cikls Ilgas Reiznieces vadīto šūpuļdziesmu mācīšanās lekciju/ nodarbību ciklam "Saldajam miedziņam"

Uzsāksies jauns četru nodarbību cikls Ilgas Reiznieces vadīto šūpuļdziesmu mācīšanās lekciju/ nodarbību ciklam "Saldajam miedziņam"

No 9. septembra uzsākas jauns četru nodarbību cikls Ilgas Reiznieces vadīto šūpuļdziesmu mācīšanās lekciju/ nodarbību ciklam "Saldajam miedziņam" Rīgas Dzemdību namā.

Dzemdību nama vestibilā apskatāma jauna fotogrāfiju izstāde „Nākotnes formula”

Dzemdību nama vestibilā apskatāma jauna fotogrāfiju izstāde „Nākotnes formula”

No šī gada 8.septembra, Tēva dienas, Rīgas Dzemdību nama vestibilā  apskatāma Fotogrāfiju izstāde „Nākotnes formula”.

Rīgas Dzemdību nams ir dzīvības un laimes simbols. Caur tā parādes durvīm ik gadu 7000 smaidīgas un prieka pilnas ģimenes dodas mājās, rokās saudzīgi turot savas nākotnes formulu.

Izstāde "Nākotnes formula" ir 13 foto un stāstu izlase, kas vēsta par 10 000 piedzimšanas, prieka un laimes stāstiem, kuri nofotografēti Rīgas Dzemdību nama Foto studijā pusotra gada laikā.

Fotomākslinieki: Jānis Timofejevs, Jānis Mednis, Agnese Irbīte, Lolita Jakovļeva

 

   "Baltās naktis 2013" ietvaros notiks izzinoša un izklaidējoša ekskursija pa Miera ielu, kuras ietvaros dzirdēsim stāstus par bērniņu nākšanu pasaulē Padomju laikos.

"Baltās naktis 2013" ietvaros notiks izzinoša un izklaidējoša ekskursija pa Miera ielu, kuras ietvaros dzirdēsim stāstus par bērniņu nākšanu pasaulē Padomju laikos.

Pieturas punkti : Brīvības iela/Miera iela - Fabrika "Laima" - Miera iela 18 - Rīgas pilsētas Dzemdību nams - Tabakas Fabrika - Lielie kapi.

 

Pastaigā pa vienu no Rīgas dzīvīgākajiem kvartāliem varēsiet pārliecināties ,ka lieliski cilvēki šeit mājojuši jau izsenis. Ejot pretējā virzienā no Miera ielas jaunākā gala līdz tās aizsākumiem Lielajos kapos, būs iespēja ielūkoties Miera ielas sirdī, to baudīt ar visām maņām - redzi, dzirdi un garšu. Galvenajās lomās: Valdemārs Irbe; Jānis Rapa; Rīgas dzemdību nams; fabrika LAIMA, 11.tramvajs un citi. Vēlams ierasties ar kabatas LUKTURĪŠIEM

 

Ekskursijas sākums: Miera /Brīvības ielas stūris 19.30 un 00.30

 

Vairāk informācijas par ekskursiju: https://www.facebook.com/miera.stasti/events

Rīgas Dzemdību namā uzsāk veikt izmeklējumus ar augstākās klases inovatīvu ultraskaņas aprīkojumu „Aloka”

Rīgas Dzemdību namā uzsāk veikt izmeklējumus ar augstākās klases inovatīvu ultraskaņas aprīkojumu „Aloka”

Rīgas Dzemdību namā uzsākts veikt grūtnieču ultraskaņas izmeklējumus ar visaugstākās klases ultrasonogrāfijas aparātu Aloka ProSound F75, kas iegādāts šī gada augustā par Rīgas Dzemdību nama līdzekļiem. Aloka bija pirmā kompānija, kas 1960.gadā komerciāli uzsāka ražot ultraskaņas diagnostikas sistēmas, radīja krāsu doplera izmeklēšanas metodi, kā arī trīsdimensiju ultraskaņas izmeklēšanu, kas šodien ir vēl nedzimuša bērna (augļa) attīstības un veselības stāvokļa izvērtēšanas (prenatālās diagnostikas) neatņemamas sastāvdaļas.

 

„Rīgas Dzemdību namā strādā četri ginekologi ultraskaņas speciālisti ar Fetal Medicine Foundation (Lielbritānija) noteiktām eksperta līmeņa zināšanām un prasmēm. Jaunais aparāts ir iegādāts tādēļ, lai šo speciālistu prasmes varētu pilvērtīgi pielietot pacientu aprūpē, palīdzot kvalitatīvi un precīzi (ar augstu izšķirtspēju) diagnosticēt augļa ķermeņa struktūras un asins plūsmas. Ekspertu rīcībā esošā specializētā datorprogramma palīdz izvērtēt augļa augšanas atbilstību grūtniecības laikam, ļaujot prognozēt un agrīni atpazīt grūtniecības sarežģījumu veidošanos un attīstību, lai sadarbībā ar dzemdību speciālistiem un bērnu ārstiem plānotu vislabvēlīgāko grūtniecības atrisināšanas laiku un veidu.” Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dr. Dace Rezeberga

 

Rīgas Dzemdību namā grūtniecēm iespējams veikt pirmā un otrā trimestra ultraskaņas izmeklējumus, kā arī eksperta līmeņa ultraskaņas un invazīvās diagnostikas izmeklējumus paaugstināta iedzimto anomāliju riska gadījumos. Ja grūtnieci uz prenatālās diagnostikas nodaļu nosūta ārsts vai vecmāte, kas sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus (ir noslēgts līgums ar NVD par grūtnieču aprūpi), arī pie mums viņa varēs saņemt valsts apmaksātus izmeklējumus.

Tā iespējas:

 • 3D un 4D attēlu iegūšana
 • Augļa augšanas monitorings
 • Augļa sirds izmeklēšanas programma
 • Grūtniecības I trimestra izmeklēšanas eksperta programma
 • Biopsiju veikšanas iespēja

 

Gaidām pacientes:

 1. Ar nosūtījumu no grūtniecību uzraugošā speciālista ginekologa, ģimenes ārsta vai vecmātes, kas nodrošina antenatālo aprūpi līgumā ar NVD (valsts apmaksāti pakalpojumi);
 2. Jebkuru grūtnieci pēc savas vēlēšanās (maksas pakalpojumi).


Kontaktinformācija:

Rīgas Dzemdību nama ambulatoriskās aprūpes nodaļas Ultrasonogrāfijas kabinets 67011325, 26499731, rdn@rdn.lv

Rīgas Dzemdību nams piedalās akcijā "Meklējam sirdsmāsiņu"

Rīgas Dzemdību nams piedalās akcijā "Meklējam sirdsmāsiņu"

 

No 12. septembra līdz 12. decembrim norisinās akcija "Meklējam sirdsmāsiņu". Akcijas mērķis ir pievērst uzmanību bērnu māsu darbam, celt bērnu māsas profesijas prestižu, neaizmirstot, ka no viņām ir atkarīga pacienta aprūpe un veiksmīga izveseļošanās.

 

Nekad nav par vēlu pateikt labus vārdus, tāpēc, ja tava sirdsmāsiņa joprojām strādā tajā pašā slimnīcā, viņai iespējams pateikties pat pēc vairākiem gadiem.

 

Akcijā piedalās bērnu māsas no Rīgas Dzemdību nama, Alūksnes slimnīcas, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības, Bauskas slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS), Cēsu klīnikas, Daugavpils reģionālās slimnīcas, Dobeles un apkārtnes slimnīcas, Jelgavas pilsētas slimnīcas, Jēkabpils rajona centrālās slimnīcas, Jūrmalas slimnīcas, Kuldīgas slimnīcas, Liepājas reģionālās slimnīcas, Madonas slimnīcas, Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari", Ogres rajona slimnīcas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Rēzeknes slimnīcas, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu dzirdes centra nodaļas, Tukuma slimnīcas, Vidzemes slimnīcas (Valmierā) un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas (Ventspilī).


Balsot par savu sirdsmāsiņu ir aicināts ikviens bijušais vai pašreizējais šo slimnīcu pacients, viņa radinieki, tuvinieki, kā arī visi citi, kas ciena un novērtē bērnu māsu pašaizliedzīgo un nozīmīgo darbu.

 

Balsot varat, aizpildot pieteikuma anketu šeit vai slimnīcu nodaļās – tur ir izvietoti akcijas informatīvie plakāti, pieteikuma anketas un balsošanas kastītes.

 

Akcija "Meklējam sirdsmāsiņu" norisinās jau ceturto reizi, 2008. un 2012. gadā tika noteiktas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) atsaucīgākās bērnu māsiņas, bet 2009. gadā – Latvijas reģionālo slimnīcu sirdsmāsiņas.

 

Akcijas rezultātā tiks atrastas 30 sirdsmāsiņas: četras katrā no Latvijas reģioniem – Latgalē, Kurzemē, Vidzemē, Zemgalē un 14 – Rīgā. Sirdsmāsiņas tiks apbalvotas ar Ls 500 naudas prēmijām un saņems atzinības rakstus no Valsts prezidenta kundzes Daces Seisumas, kura ir akcijas "Meklējam sirdsmāsiņu" patronese.

 

Akcijas iniciators un atbalstītājs ir Rietumu Bankas labdarības fonds, informatīvi akciju atbalsta laikraksts "Diena".

 

Balsot par savu sirdsmāsiņu aicina arī uzņēmums "Rimi Latvia", akcijas noslēgumā 2014. gada janvārī balsotājiem tiks izlozētas 20 "Rimi" dāvanu kartes 30 eiro vērtībā – pa četrām katrā Latvijas reģionā un Rīgā.

 

Balso par savu sirdsmāsiņu – pasaki viņai paldies par sirsnību un rūpēm!

Rīgas Dzemdību nama Prenatālās diagnostikas centrs

Rīgas Dzemdību nama Prenatālās diagnostikas centrs

Ar šī gada 1.oktobri Rīgas Dzemdību nama 1.stāvā darbu ir uzsācis Prenatālās diagnostikas centrs.

 

„Atbilstoši likumdošanai un rūpējoties par sniegto pakalpojumu kvalitāti Rīgas Dzemdību nams par saviem līdzekļiem ir iegādājies augstākās klases ultrasonogrāfijas aprīkojumu, kas īpaši paredzēts prenatālās diagnostikas pakalpojumu nodrošināšanai un labiekārtojis  klientu ērtībai un aprūpei atbilstošas mūsdienīgas telpas. Dzemdību namā prenatālās diagnostikas pakalpojumus sniedz Nacionālā veselības dienesta (NVD) atzīti eksperti ultrasonogrāfijā, kuri ieguvuši starptautisko Fetal Medicine Foundation ekspertu sertifikātu: Ginekologs dzemdību speciālists,  medicīnas zinātņu doktore Natālija Vedmedovska, Ginekologs dzemdību speciālists Pāvels Domaševs, Ginekologs dzemdību speciālists Iveta Bičevska.” Rīgas Dzemdību nama valdes priekšsēdētāja Dr. Ilze Kreicberga

 

Prenatālās diagnostikas centrā tiek nodrošināta šādu pakalpojumu veikšana:

•               pirmā trimestra ģenētiskais skrīnings, veicot ultrasonogrāfisku kakla krokas mērījumu auglim zema ģenētiska riska grupas grūtniecēm;

•               ekspertu izmeklējumi sonogrāfisku hromosomālu pataloģiju noteikšanai auglim un  rezultātu interpretācija paaugstināta ģenētiskā riska grupas grūtniecēm;

•               invazīvo prenatālās diagnostiskas metožu (amniocentēze, horija biopsija) pielietošana augļa ģenētisku patoloģiju diagnostikai;

•               otrā trimestra augļa struktūru izmeklēšana;

•               asins plūsmas noteikšana mātei un auglim ar augļa augšanas aizturi un hipertensīvām komplikācijām;

•               rēzus negatīvu grūtnieču novērošana, ja atrastas antivielas;

•               augļa ārējā apgrozījuma veikšana iegurņa priekšguļas gadījumā;

•               grūtnieču un nedēļnieču ultraskaņas izmeklēšana pēc klīniskām indikācijām;

•               ginekoloģisko pacienšu ultraskaņas izmeklēšana.

 

Rīgas Dzemdību namam ir noslēgts līgums ar NVD par valsts apmaksātu prenatālās diagnostikas pakalpojumu sniegšanu. Lai saņemtu valsts apmaksātus pakalpojumus, ir nepieciešams ārstējošā ārsta nosūtījums. Tiek piedāvāti arī maksas pakalpojumi saskaņā ar cenrādi. Prenatālās diagnostikas centra darba laiki: darba dienās 08.00 – 16.00. Kontaktinformācija: Miera iela 45, 7.stāvu ēkas 1.stāvā, Tālr.: 67011325, Mob.tālr.: 26499731

Akcijā „Tava sirdsmāsiņa” apbalvo divas Rīgas Dzemdību nama bērnu māsiņas

Akcijā „Tava sirdsmāsiņa” apbalvo divas Rīgas Dzemdību nama bērnu māsiņas

Ikdienā bērnu medicīnas māsas savās darbavietās ir steidzīgas, rosīgas, norūpējušās un atbildības nastu plecos, taču 9. Janvārī svinīgajā pieņemšanā pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa un viņa kundzes, akcijas Meklējam sirdsmāsiņu patroneses Daces Seisumas, vissirsnīgākās, labākās un mīļākās māsiņas, par kurām balsojuši mazie pacienti un viņu vecāki, ieradās samulsušas, saposušās un arī ļoti smaidīgas.

 

No visas Latvijas akcijā piedalījās 840 bērnu māsiņas un apbalvotas tika 30, no kurām 2 bija Rīgas Dzemdību nama bērnu māsiņas - Ilze Posohina un Teresa Sevruka.

Rīgas Dzemdību nams saņem RSU pateicības rakstu

Rīgas Dzemdību nams saņem RSU pateicības rakstu

STRADIŅA KLĪNISKĀS UNIVERSITĀTES SLIMNĪCA pasniedz pateicības rakstu Rīgas Dzemdību namam par operatīvu rīcību, nevainojamu sadarbību un atsaucību iesaistoties krīzes situācijas novēršanā Stradiņa slimnīcā 2013. gada 2. augustā.

17. - 19. janvārī „Staro Rīga” speciālizlaiduma ietvaros piedalies Laimes ceļu kartes veidošanā!

17. - 19. janvārī „Staro Rīga” speciālizlaiduma ietvaros piedalies Laimes ceļu kartes veidošanā!

No 17. līdz 19. janvārim, ar daudzveidīgu un augstvērtīgu kultūras pasākumu programmu tiks atklāts Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas gads. Visas atklāšanas dienas rīdziniekus un pilsētas viesus priecēs gaismas festivāla „Staro Rīga” speciālizlaidums. Kopš 2008. gada, gaismas festivāla laikā Rīga tiek izgaismota ar mūsdienīgiem pilsētvides objektiem, video un gaismas tehnoloģiju palīdzību.

 

Pie Rīgas Dzemdību nama Miera ielā 45 rīdzinieki un pilsētas viesi varēs aplūkot un piedalīties „Laimes ceļu kartes” veidošanā. „ Laimes ceļu karte” ir interaktīvs multimediju festivāla speciālizlaiduma objekts, kurā katrs tiek aicināts dalīties ar laimes stāstu vai savu vēlējumu, vēstījumu, apsveikumu... festivāla objekta apmeklētājiem, jaunajiem vecākiem Rīgas Dzemdību namā, kas to redzēs pa Dzemdību nama logiem. Dalībniekiem būs iespēja ierakstīt savu vārdu un atzīmēt savu dzimto Latvijas reģionu, tādejādi veidojot visas Latvijas laimes ceļu karti.

 

Gaismas festivāla „Staro Rīga” objekts „ Laimes ceļu karte” būs aplūkojams katru dienu no plkst. 17.00 līdz 23.00 (18. Janvārī plkst. 18:00 – 23:00). Visa festivāla programma un objektu karte pieejama mājaslapā www.staroriga.lv.

 

Gaismas festivāla speciālizlaidums ir daļa no plašās Eiropas kultūras galvaspilsētas gada atklāšanas programmas. Atklāšanas un visa gada programma pieejama kultūras portālā www.riga2014.org.